Jak vtipně darovat peníze?

Peníze jako svatební dar - MotýlciV době, kdy spolu většina párů žije dlouho před svatbou, snoubenci dávají stále častěji přednost penězům před jinými svatebními dary. Není divu, většina z nich už má domácnost alespoň zčásti vybavenou a chybějící zařízení si raději vybírají sami podle vlastního vkusu. Ačkoliv jsou v současnosti velkým hitem svatební seznamy, v nichž budoucí manželé přesně definují zboží, které jim mohou svatební hosté darovat, pro mnohé páry bývá problém takový seznam sestavit. Snoubenci marně pátrají v paměti, co jim chybí. Z takového hledání může nakonec vzejít seznam zbytečností. Peníze se tak jeví jako to nejlepší řešení. Novomanželé je použijí, až uznají za vhodné, mohou vyrazit na svatební cestu, nebo je uložit a počkat, až se budou hodit na něco opravdu potřebného.

Požádat o dar v podobě peněz už rozhodně není považováno za neslušné a nic špatného není ani na jejich darování. Aby však váš dar neupadl v zapomnění a obdarovaní na něj vzpomínali ještě za mnoho let, je třeba trochu popřemýšlet, jak originálně peníze předat. Samozřejmě, že nejjednodušší je vložit bankovky do obálky. Tím ovšem nikoho nepřekvapíte. Rozhodně se však vyvarujte předání peněz volně do ruky. Vytáhnout jen tak z peněženky několik bankovek může na někoho působit neslušně, navíc tak dáváte najevo, že vám obdarovaný nestojí za to, abyste si lámali hlavu se slavnostnějším způsobem předání.

Raději zkuste zapojit vlastní fantazii nebo se nechte inspirovat některým z následujících tipů, jak být při darování peněz originální

Origami

Origami je japonské slovo, které znamená "skládat papír", tak proč neposkládat bankovky? Na youtube najdete mnoho návodů, jak poskládat bankovky do různých tvarů, chce to jen trochu fantazie.

Motýlci z bankovek zapíchaní do květiny.

Rybičky z bankovek přivázané  do malého kulatého akvária.

Květiny z bankovek, které vytvoří pugét.

Oblečení (šaty, košile, kalhoty,..), které dáte do malé skříňky.

 

Peníze v láhvi

Do prázdné ozdobné láhve vložíte do ruliček smotané peníze a přání navázané na provázku.

 

Autíčko 

Sežeňte dětské autíčko s otevíracím kufrem, do kufru dejte peníze.

Oříšky

Tři vlašské oříšky opatrně rozpulte, vyndejte ořech, do skořápky vložte peníze, slepte a případně ještě natřete zlatou barvou.

Fotoalbum

Do fotoalba místo fotek vložte různé bankovky, případně proložte i fotkami nebo nějakým vzkazem pro novomanželé.

Toaletní papír

Odmotejte celou roličku a zpět naviňte spolu s vloženými bankovkami.

Balónky

Vložte bankovky i mince do nafouknutých balónků, ideálně heliem, to ale není to podmínkou. Můžete také koupit jeden velký balónek a do něj vložit peníze, ozdobit ho velkou mašlí. Obdoba balónkového balení daru je přichystat do opravdu velké krabice, např. od lednice, více balónků a do každého pak schovat pouze část peněz. Propichování balónků pak slibuje velkou zábavu.

Prasátka 

Keramická prasátka (pokladničky) naplňte mincemi, dejte je do košíčku, pár mincí pohoďte kolem, přidejte nějaké obilí a ceduli „žijte si jako prasata v žitě“.

Loď

Kupte malý model plachetnici a místo plachet upevněte bankovky

Truhla s pokladem 

Do dřevěné truhličky nasypte mince, smíchejte je např. s čokoládovými penězi.

Pokladnička

Peníze (mince i bankovky) vložte do pokladničky s visacím zámkem, klíček od zámku předejte spolu s blahopřáním nebo při gratulaci.

 

Injekce

Do injekční stříkačky vložte srolované peníze, stříkačku vložte např. do dřevěné krabičky, přidejte nápis „finanční injekce“.

Plyšák

Kupte plyšového oslíka, kamarádce se povedlo sehnat oslíka s hracím strojkem, který vyndala a místo něj dala peníze, k blahopřání napsala návod k „oslíku otřes se“

Sehnat můžete také krtečka a do kapsičky mu vložit peníze a nějaký vtipný text.

Při balení peněžních svatebních darů nezapomínejte na svatební přání novomanželům, na kterém nesmí chybět Vaše jméno, aby novomanželé věděli, od koho dar dostali.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tip na závěr

Pokud budete darovat mince, dejte si záležet a mince vyčistěte, můžete použít čističe kovu, postačí však i namočit na několik hodin do vody s pracím práškem.

Snažte se vymyslet takový způsob, který bude novomanželům blízký a bude se dotýkat jejich života. Pokud víte, že rádi cestují, naskládejte bankovky do cestovního kufru, jestli plánují stavbu domu, naplňte třeba dětskou míchačku. Pokud se dobře trefíte, bude výsledek jistě nezapomenutelný.
 

Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku  » » Jak vtipně darovat peníze? svatební dar

© 2022 Insion

Svatební

salon a šaty

Praha